Podsumowanie działań Szkolnego Wolontariatu rok 2022.

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Kojarzy się nam głównie z Bożym Narodzeniem, z rodzinną atmosferą, z pięknymi dekoracjami świątecznymi, z radosnymi piosenkami. Ale jest to też czas dzielenia się z innymi, wyciągania pomocnej dłoni, w kierunku tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Miesiąc ten to dla wolontariatu intensywny okres, ale też moment podsumowań. Cieszymy się, że udało nam się w tym roku uczynić wiele dobrego dla innych. Wolontariusze z naszej szkoły w styczniu kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W marcu i kwietniu Członkowie Szkolnego Koła Caritas i inni uczniowie włączyli się w akcję „Pomoc dla Ukrainy”. W Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym pomagali przy wydawaniu odzieży, żywności czy środków higienicznych. Odbyła się też zbiórka żywności i materiałów opatrunkowych na terenie naszej szkoły. Cukiernicy przygotowali pyszne torty, a zysk z ich sprzedaży przeznaczony został na pomoc Uchodźcom. Członkowie SKC przed świętami Wielkanocnymi zbierali dary dla potrzebujących w jednym z supermarketów. Uczestniczyli też w pracach porządkowych w Sanktuarium Zawierzenia i pomagali tam w przygotowaniach do Odpustu i Bajkowego Festynu. W październiku, w ramach akcji „Szkoła pamięta”, młodzież porządkowała miejsca pamięci i zapalała znicze na cmentarzu Starofarnym i w „Dolinie Śmierci” w Fordonie. Uczniowie uczestniczący w Projekcie „Dla siebie – dla innych”, w listopadzie, jako postaci z bajek, odwiedzili dzieci w Szpitalu im. dr. A. Jurasza, sprawiając wiele radości małym pacjentom. Cała społeczność szkolna brała udział w akcji „Góra Grosza” i przygotowywała na Boże Narodzenie prezenty dla Domu Dziecka.

Wolontariusze i inni uczniowie przez ten rok wykazali się ogromnym sercem i – co najważniejsze – nie poprzestają na tym. Obecnie trwają dwie akcje w naszej szkole – „ Paczka dla Domu Dziecka” pod hasłem „Skarpetki do świątecznej skarpetki” oraz zbiórka „Zostań bohaterem, podziel się jedzeniem z najbardziej potrzebującymi”. Grupa młodzieży przygotowuje się do kolejnego Finału WOŚP, a członkowie Projektu „Dla siebie – dla innych” intensywnie ćwiczą przed wystawieniem jasełek dla dzieci z Domu Dziecka w Bydgoszczy.

Wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy innym serdecznie dziękujemy, a korzystając z okazji, że grudzień jest też miesiącem, w który wolontariusze obchodzą swoje święto, składamy życzenia szczęścia, radości, wytrwałości i zapału do nowych wyzwań.

Scroll to Top