Organizujemy zbiórkę!

Drodzy Uczniowie, Opiekunowie, Nauczyciele! Wielokrotnie pokazaliście swoje wielkie serca, dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc po raz kolejny. Pani Żaneta Glogowska, która uczy w naszej szkole edukacji dla bezpieczeństwa organizuje pilną zbiórkę. Potrzebne są ubrania, bielizna, środki higieniczne itd. dla rodzeństwa (dwóch chłopców) – ubrania 155cm, buty rozm. 39/40 oraz ubrania 180 cm oraz buty rozm. 43., nie muszą być to nowe rzeczy, ważne, aby nie były zniszczone. Każda forma pomocy jest na wagę złota. Jeśli ktoś chcę w jakikolwiek sposób wesprzeć zbiórkę prosimy o zgłoszenie się do Pani Żanety w szkole, bądź za pośrednictwem Facebooka.

Poznajcie naszych „Patronów nad zawodami”

ELEKTRYK, czyli specjalista od prądu to bardzo pożądany zawód na rynku pracy. Osoba, która go wykonuje, pracuje przy instalacji oraz montażu instalacji elektrycznych, a także odpowiada za ich bieżące naprawy. 
W naszej Szkole uczniowie kształcący się w zawodzie elektryk mogą odbywać praktyczną nauką zawodu w firmie JUREX.
P.W. JUREX działa na rynku od blisko 40 lat, dostarczając produkty i usługi najwyższej jakości. Więcej o firmie w poniższym linku: 
JUREX od bieżącego roku szkolnego patronuje naszym elektrykom w ramach projektu Patronatu nad zawodami. Cieszymy się, że firma jest z nami!! #patronat #patronatnadzawodami #elektryk

CUKIERNIK to ceniona profesja w branży spożywczej. Osoba wykonująca ten zawód zajmuje się szeroko pojętym pieczeniem i przygotowywaniem ciast, ciasteczek oraz deserów. Istnieje przy tym wiele specjalizacji cukierniczych (z: https://www.cukierniasowa.pl/…/jak-zostac-cukiernikiem…). W naszej Szkole każdy, kto przejawia chęci i predyspozycje do nauki zawodu cukiernika ma szansę zdobyć wiedzę i doświadczenie u najlepszych! Wśród cukierni, które kształcą naszych uczniów znajduje się znana wszystkim Cukiernia Sowa, której początki sięgają pierwszej połowy minionego wieku. Doskonałych słodkości „od Sowy” można spróbować zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Cukiernia Sowa sprawuje patronat nad zawodem CUKIERNIKA w ramach projektu Patronatu nad Zawodami. To przyjemność i wielka chluba móc współpracować z takimi pracodawcami! #cukiernik #patronat #patronatnadzawodami

DRUKARZ OFFSETOWY i OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH to zawody z branży poligraficznej, zajmującej się różnymi aspektami druku na wszystkich etapach jego tworzenia, łącznie z przygotowaniem i wykończeniem. Branża poligraficzna ma ogromny wpływ na całą gospodarkę i zajmuje się drukiem m.in. książek, opakowań, czasopism i magazynów, plakatów, banerów czy ulotek. 
Od wielu lat współpracujemy z Wydawnictwem KRESKA, firmą produkcyjno-wydawniczą z ponad dwudziestoletnią tradycją. Podstawową działalnością KRESKI jest produkcja papierniczych artykułów szkolnych i biurowych. Wieloletnie doświadczenie i odpowiednio wyposażony park maszyn pozwala wydawnictwu prężnie działać również na rynku usług poligraficznych. Kompleksowo realizuje zlecenia począwszy od wykonania projektu przez druk offsetowy i wykończenie introligatorskie, także w postaci twardej oprawy. Więcej na: http://kreska.com.pl/www/
To właśnie w KRESCE uczniowie kształcący się w zawodach DRUKARZ OFFSETOWY oraz OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH mogą zgłębiać tajniki druku. Wydawnictwo objęło te zawody patronatem w ramach projektu Patronatu nad zawodami. Ogromnie się cieszymy, że KRESKA jest z nami! #drukarzoffsetowy #operatorprocesowintroligatorskich #patronat #patronatnadzawodami
MECHNIKIEM POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH nazywamy specjalistę zajmującego się naprawą aut, regulacjami w pojeździe i kontrolowaniem jego stanu technicznego, a także stopnia zużycia podzespołów i układów. Zawód mechanika wymaga zdolności manualnych, zamiłowania do techniki, chęci do ciągłego uczenia się i odpowiedzialności. 
Nasi mechanicy pojazdów samochodowych mogą zdobywać doświadczenie w autoryzowanym serwisie Mazda Kasai Motors Bydgoszcz, cieszącym się uznaniem rzeszy zadowolonych klientów. Mazda Kasai Motors Bydgoszcz zajmuje się oczywiście sprzedażą samochodów japońskiego producenta, w zakres działań jednostki wchodzi wspomniany profesjonalny serwis, a także likwidacja szkód, ubezpieczenia oraz dystrybucja części zamiennych. 
Jesteśmy dumni, że Mazda Kasai Motors Bydgoszcz objęła patronatem zawód mechanika w ramach projektu Patronatu nad zawodami. Mechanik pojazdów samochodowych to jeden z najchętniej wybieranych zawodów, cieszymy się , że nasi uczniowie mogą kształcić się u najlepszych! 

Fryzjer, zwany również stylistą fryzur jest osobą zawodowo zajmującą się dbaniem o włosy, ich pielęgnacją, strzyżeniem, farbowaniem, odżywianiem i upinaniem. Zabiegi fryzjerskie to połączenie pracy fizycznej z artystyczną. Dobrze, aby fryzjer miał tzw. smykałkę do zawodu, wizję i kreatywne podejście, ale też wytrzymałe stawy i mocny kręgosłup. Wykonuje bowiem pracę w pozycji stojącej, z rękami uniesionymi przez kilka godzin do góry.
Wśród pracodawców, którzy kształcą naszych uczniów w zawodzie fryzjera znajduje się Studio Stoppel. Założycielem salonu jest Jan Stoppel, międzynarodowy sędzia fryzjerski oraz prezydent światowego stowarzyszenia Intercoiffure zrzeszającego właścicieli salonów fryzjerskich z całego świata. Studio Stoppel to tradycja, którą kontynuuje już trzecie pokolenie fryzjerów. Jak sami mówią, od samego początku istnienia najważniejszy był dla nich klient. 
Studio Stoppel to jeden z dwóch patronów zawodu fryzjer w ramach projektu Patronatu nad zawodami. Dziękujemy za współpracę!

MONTER SIECI I INSTALACJI SANITARNYCH montuje, instaluje i naprawia instalację grzewczą i wodno-kanalizacyjną zgodnie z wymaganiami technicznymi. Wymienia, naprawia i montuje urządzenia sanitarne. Studiuje także plany budowy i szkice robocze w celu ustalenia wymaganych pomocy w pracy oraz kolejności instalacji.
Uczniowie kształcący się w zawodzie montera sieci i instalacji sanitarnych mogą zdobywać doświadczenie w Zakładzie Instalacji Sanitarnych INSTALSYSTEM. Firma działa od 1986 roku, zajmując się wykonawstwem instalacji sanitarnych, instalacji grzewczych, instalacji gazu oraz kotłowni gazowych. W gronie odbiorców INSTALSYSTEM znajdują się zarówno duże firmy deweloperskie, jak i klienci prywatni.
Zakład Instalacji Sanitarnych INSTALSYSTEM patronuje naszym monterom sieci i instalacji sanitarnych w ramach projektu Patronatu nad zawodami. Taka współpraca to wielka przyjemność i duma!
#montersieci #instalacjesanitarnebydgoszcz #patronat #patronatnadzawodam

„RATOWNIK WOPR – MISJA SPECJALNA”

Wczoraj, 21.12.2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w projekcie szkoleniowym pn. „RATOWNIK WOPR – MISJA SPECJALNA”. Celem projektu jest przybliżenie wrażliwej misji, którą pełnią ratownicy wodni, a także przeprowadzenie szkolenia z ratownictwa wodnego pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Organizatorem projektu jest Centrum Wspierania Młodzieży oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Partnerem generalnym jest Totalizator Sportowy.

Nasi uczniowie w roli elfów na Mikołajkach

16 grudnia w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyły się Mikołajki organizowane przez Cech Rzemiosł Metalowych w Bydgoszczy. Uczniowie naszej szkoły w roli elfów Mikołaja organizowali dzieciakom różne gry, zabawy i animacje. Uczestnicy stworzyli wspólnie łańcuch, który zwisł na choince w Izbie.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową rozstrzygnięty

Ho, ho, ho! Choinka na szkolnym holu stoi już od jakiegoś czasu, natomiast dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową! 
Laureatem tygodnia B została klasa 2MW za tematyczną bombkę związaną z mechaniką pojazdową – brawo za ciekawy pomysł i wykonanie!
W tygodniu A zwyciężyły finezyjne ozdoby klasy 1GS z arkuszy piankowych.
Nagroda zapowiada się zachęcająco, zapraszamy przedstawicieli klas do sali nr 9 (koordynator praktyk).

Kiermasz kartek na szczytny cel

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie bardzo starali się, tworząc ozdoby świąteczne. Unikatowe kartki i bombki nareszcie są gotowe. Dzisiaj ruszyła sprzedaż, pierwsze ozdoby znalazły nowych właścicieli. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, zapraszamy do gabinetu pedagogów. W czwartek sprzedaż ruszy również na holu. Uwierzcie drodzy nauczyciele i uczniowie – warto je zakupić, rękodzieła są unikatowe. Ustalona jest przystępna cena minimalna – wspieramy zwierzaki, jeżeli możemy i na tyle, na ile możemy. Fundusze z tych pięknych rzeczy będą przeznaczone na wsparcie dwóch potrzebujących psiaków.
Akcja pokazała, że każdy ma zdolności nawet jak nie wierzy w swoje możliwości.