Uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. „11 Listopada to wielka data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa” – tymi słowami Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Naszko rozpoczęła uroczysty apel.
Tradycją Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy są uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Od kilku lat bierzemy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „#SzkołaDoHymnu, która rozpoczyna apel. Staramy się również uczcić to święto w inny sposób. W tym roku zdecydowaliśmy się na żywą lekcję historii, podczas której przybliżona została młodzieży kultura okresu międzywojennego, konkretnie historia tańca.
Atrakcją dzisiejszej uroczystości był Pan Paweł Milhausen, jeden z bardziej znanych i lubianych, nie tylko w Polsce, instruktorów tańca towarzyskiego oraz zumby z Paweł Zumba Milhausen, który oprócz wspaniałego występu tanecznego poprowadził dla naszej młodzieży warsztaty tańca dwudziestolecia międzywojennego.
Na koniec odbyła się degustacja rogali z okazji Dnia Świętego Marcina przygotowanych przez uczniów szkoły, pod kierunkiem cukiernika, Pana Marcina Kolasy, w siedzibie bydgoskiej firmy PPHU Kontur Bydgoszcz
Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do obejrzenia głównego wydania programu Zbliżenia w TVP Bydgoszcz