Półfinały biologicznego Turnieju Wiedzy O Człowieku

13 i 19 kwietnia 2023 roku odbyły się w naszej szkole półfinały biologicznego Turnieju Wiedzy O Człowieku, kolejno dla klas II i III oraz dla klas I.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z zestawem 30 pytań dotyczących ludzkiego ciała i wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu biologii obowiązującego w 3 letniej szkole branżowej.

Pytania obejmowały również ciekawostki związane z organizmem człowieka, a także podstawę pierwszej pomocy i bieżące informacje ze świata. Motto przewodnie konkursu „Nic co ludzkie nie jest mi obce” nie jest przypadkowe. Nawiązuje do słów wypowiedzianych w II w.p.n.e. przez Terencjusza. Maksyma ta podkreśla, że bycie człowiekiem to nie tylko istnienie samo w sobie – ważne jest również docenianie wartości własnego ciała i jego możliwości, a także dbanie o jego rozwój, funkcjonowanie i zdrowie.

Scroll to Top