Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu klasy I włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Część uczniów wzięła udział w lekcji przygotowanej przez członków zielonogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, której finałem był quiz „Potyczki z polszczyzną” w formie gry Kahoot, a część zmagała się z trudnościami języka polskiego w tradycyjny sposób. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu ortografii, frazeologii, rozpoznawała archaizmy, walczyła z łamańcami językowymi.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Upamiętnia wydarzenia z 1952r., kiedy to w Bangladeszu zginęło pięciu studentów domagających się nadania ich językowi rodzimemu – bengalskiemu – statusu języka urzędowego. Data ta ma również przypominać o różnorodności językowej i uświadamiać rolę języka jako narzędzia ochrony i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Scroll to Top