Jubileusz 15-lecia Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

15 lat minęło, jak jeden dzień… Wczoraj, w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy miała miejsce niezwykle ważna dla nas uroczystość: jubileusz 15-lecia Szkoły, a także ślubowanie oraz pasowanie na ucznia rzemieślnika. W 2006 roku została wydana uchwała powołująca naszą Szkołę, zaś rok później w jej murach (wtedy przy ul. Fordońskiej) pojawili się pierwsi uczniowie. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, którzy mieli okazję zgłębić historię Szkoły podczas 15 lat jej istnienia. W niezwykłą podróż pokazującą rozwój naszej „branżówki” zabrała nas Pani Dyrektor pomiędzy kolejnymi slajdami wzruszającej prezentacji. Było morze podziękowań, ciepłych słów, wyjątkowych nagród i odznaczeń, a czas pomiędzy oficjalnymi częściami spotkania umilali swoimi występami nasi uczniowie oraz wyjątkowi artyści.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń rzemieślniczych. Do grona zasłużonych dołączyli:Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Naszko wyróżniona Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego”.p. Małgorzata Filasińska wyróżniona Honorową Odznaką Rzemiosła Związku Rzemiosła Polskiegop. Beata Lewinska wyróżniona Honorową Odznaką Rzemiosła Związku Rzemiosła Polskiegop. Katarzyna Michalewska-Armknecht wyróżniona Honorową Odznaką Rzemiosła Związku Rzemiosła Polskiegop. Katarzyna Droszcz wyróżniona Honorową Odznaką Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczyp. Katarzyna Graczkowska wyróżniona Honorową Odznaką Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy p. Marlena Roszczyniała wyróżniona Honorową Odznaką Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.Cieszymy się, że mogliśmy świętować jubileusz w tak wspaniałym gronie.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a także naszemu organowi prowadzącemu, Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy za wsparcie oraz możliwość rozwoju. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości – bez Was by się nie udało.