Finał Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy włączyli się w obchody tego święta. Na lekcjach języka polskiego dowiedzieli się, jakie wydarzenie zostało upamiętnione przez ustanowienie Dnia Języka Ojczystego oraz jaki jest cel jego świętowania. Młodzież klas 1. i 2. wzięła też udział w turnieju językowym, podczas którego musiała wykazać się między innymi wiedzą z zakresu ortografii, gramatyki, poprawności językowej czy frazeologii.

Oto uczniowie, którzy otrzymali zaszczytny tytuł „Mistrza Języka Polskiego Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy”:

Klasy I : Wiktor Butrykowski, kl. 1 GS, Oliwia Górska, kl. 1 F oraz Marcin Rossi, kl. 1 ME.
Klasy II : Wiktoria Krupiak, kl. 2 W oraz Dawid Noskow i Fabian Jaworski, kl. 2 WZ.

Gratulujemy!
Scroll to Top